Technickému pokroku vděčíme za mnoho užitečných předmětů a technologií, a jestliže je lidé nezneužívají proti sobě a využívají je v pozitivním duchu, pak nám všem usnadňují život nebývalou měrou. Jen si zkuste představit, že byste měli ovocný sad s desítkami stromů a svá jablka sklízeli do dřevěných kádí a sváželi je odtud žebřiňákem. Byla by to soumarská dřina, jakou znali naši předkové, kteří neměli k dispozici právě zmiňované moderní technické vymoženosti. Sklizené ovoce dnes svážíme traktory a nákladními automobily či dodávkami a přepravujeme je na trh v plastových přepravních kontejnerech. Jaké jsou vlastně jejich výhody vůči zmiňovanému dřevu?
Životnost plastu je delší – jak dlouho chcete provozovat skladování jablek v dřevěných bedýnkách? Jednu sezónu nebo dvě? Možná vám vydrží i více sezón, ale pamatujte na to, že dřevo rychle stárne, je nasákavé vodou a vlhkostí, je dobrým nosičem bakterií, hniloby a plísní a velice obtížně se udržuje v čistotě. Naopak plastové bedny a přepravky můžete spolehlivě využívat mnoho let a v naprosté čistotě.
Přepravky z plastu se také vyrábí v různých barvách, jimiž odlišíte od sebe druhy a odrůdy ovoce nebo jiné záležitosti, jako jsou sklizně z určitých oblastí, z některých preferovaných stromů apod.
Plastové přepravky se vám nezřítí – když na sebe vyskládáte sedm dřevěných bedýnek plných jablek, bude to stoh vysoký půl druhého metru. Jestliže do něj jemně drcnete, zřítí se k zemi. Toto se vám u plastových přepravek nestane, což si můžete ověřit i v pasáži na webu o nás Schoeller Allibert, kde jsou zmíněné výhody snadného stohování plastových beden. Každá z nich má totiž na horní a spodní straně zářezy (prolisy), jimiž zapadne do horní a spodní bedny, a tím se celý „komín“ zajistí a zpevní. Zřítil by se jen s velkým úsilím, museli byste na něj hodně zatlačit, což ovšem v praxi při přepravě nebývá zvykem.