Neklouže – vhodná povrchová úprava modřínového dřeva zajistí, že vám při kontaktu s obuví nebo s bosou nohou nebude způsobovat nepříjemnosti s podkluzováním. Podlaha na terase by měla být především bezpečná, a to i za mokra a při chůzi naboso i v obuvi. Někdy se prkna opatřují jemným či hrubým drážkováním, aby byla lépe odváděna voda z jejich povrchu.
Odolá mrazu i slunci – životnost některých prkenných podlah je nesmírně dlouhá, tedy samozřejmě za předpokladu, že je pokládáte s distančními podložkami a rektifikačními terči pro terasová prkna Gardina, a že využijete dostupný a zároveň vhodný materiál. Kupříkladu sibiřský modřín, který je cenově na přijatelné úrovni, a zároveň jeho životnost přesahuje pětadvacet let.
Bude vypadat luxusně – co naplat, jakákoli podlahová krytina přírodního původu rozhodně vypadá mnohem lépe, než snaha o dokonalost, zhotovená počítačovým softwarem a vyprodukovaná na výrobním pásu. Z toho důvodu dávají mnozí nás přednost podlahám, tedy obkladovému materiálu z kamene nebo ze dřeva.
Nebude vás v létě pálit do chodidel – kamenné dlažby mají jednu podstatnou nevýhodu, a sice poměrně nízký tepelný odpor. Ten dává kamenům schopnost velmi rychle a intenzivně jímat teplo z jakéhokoli tepelného zdroje, například ze slunce. U podlahového vytápění to má pozitivní význam, kdy kameny snadno předávají teplo do místnosti a vyhřívají ji, ovšem na rozpálené dlažbě na venkovní terase to asi nebude to pravé „ořechové“. Podlaha ze dřeva teplo ze slunce spíše odráží a tak je také chůze po takovém terénu mnohem příjemnější pro bosá chodidla.
Nebude vás studit, když slunce zrovna nesvítí – postavíte-li se bosou nohou na kamennou podlahu, nebo vydlážděnou z keramických dlaždic v době, kdy sluneční paprsky zakrývají mraky, bude povrch poměrně nepříjemně studit. Na dřevěných prknech je to jiné, ta mnohem lépe izolují tělesné teplo, takže jsou příjemnější pro chůzi naboso i v chladnějších dnech.