V dnešní době byste našli jen málokoho, kdo nikdy neslyšel o hře Pokémon Go nebo neviděl či nepotkal někoho, kdo tuto hru hrál. Jak poznat takového člověka, který tuto hru hraje? Je to jednoduché. Když se totiž rozhlédnete kolem sebe a uvidíte na ulici někoho, jehož zrak je upřen do mobilního telefonu, pak si můžete být jisti, že tento člověk hraje hru s názvem Pokémon Go.
Tento fenomén ovládl svět už dokonce podruhé. Poprvé to bylo v 90. letech, kdy bylo možno tyto bytosti lovit na obrazovkách herních konzolí. Jejich návrat se uskutečnil minulý rok v červenci, kdy americká společnost s názvem Niantic Lab hru vydala.
Hra byla vymyšlená tak, aby milióny hráčů zvedla od počítačů a nechala je toulat se po ulicích různých měst, parků apod. Svůj cíl rozhodně splnila.
Na světě existuje už jen jediná hra, která má větší počet stažení než Pokémon Go. Ano, hádáte správně. Jedná se o starou známou hru s názvem Super Mario Run.
Ne nadarmo se říká, že hra Pokémon Go je doslova strojem na peníze. Ve hře je umožněno všem hráčům kupovat si různé předměty, které dokáží usnadnit hru a je jím umožněno být tak oproti jiným ve výhodě. Věřte tomu, že hra z hráčů umí peníze opravdu snadno vytáhnout.
Má opravdu velkou výhodu v tom, že zvedla nejen lidi od počítačů ale také pohovek. Dokonce byly i případy, kdy se lidé chlubili tím, že díky hře dokázali shodit pár kil.
Bohužel ale fitness efekt hry vyprchá. Tvrdí to studie univerzity Harvard.
Rozhodně ale patří tvůrcům velký obdiv, jelikož dokázali něco, co se někomu ještě tak úplně nepovedlo. Dokázali totiž spojit realitu s virtuálním světem. Tato tzv. rozšířená realita je považována za jednu z cest, kam by se měly budoucí technologie ubírat.
Co nás ještě do budoucna potká je pro nás zatím neznámé. Určitě to bude ale opět nějaký boom, který otřese celou planetou.