Komik s posmutnělým výrazem se narodil jako Joseph Francis Keaton. Umělecká dráha byla vlastně tak trochu tomuto muži předurčena. Jeho rodiče vystupovali jako varietní umělci. Jednoduché to ale ve svých začátcích rozhodně neměl. Vystupoval společně se svými rodiči a on sám měl funkci spíše věci, se kterou se pohazuje nežli umělce. Zajímavé je i to, jak vznikla jeho přezdívka Buster. Tu dostal už ve svých šesti měsících. A jak to tak bývá, zasloužil se o ni on sám. Tehdy spadl ze schodů a nic se mu nestalo. Dole ho zvedl slavný iluzionista Harry Houdini a uznale prohlásil, že je to dítě nezmar – tedy buster. Ve společnosti svých rodičů zůstal ale jen do svých dvaceti let. Pak odešel, protože jeho otec díky alkoholu ohrožoval na jevišti nejen sebe, ale i ostatní členy ansámblu.
Uznání se nakonec dočkal
Bylo určitě dobře, že odešel. Jinak bychom nemohli dodnes obdivovat takové perly černobílého filmu, jako například
§ Frigo, oběť krevní msty.
§ Láska kvete v každém věku.
§ Nesmrtelná groteska – Frigo na mašině.
Frigo nebyl pouze herec a komik, ale i zdatný kaskadér. V tom mu asi pomohla průprava od jeho nešetrného otce. Dodnes jeho kousky budí úžas. Když se ho na začátku kariéry ptali, proč má neustále kamenný výraz, sám tomu nevěřil. Byl natolik soustředěný, že si to ani neuvědomoval. Pak ale zjistil, že je to ta pravá maska do jeho filmů.
Jeho život byl jako na houpačce. Nejen ten herecký, ale i ten rodinný a soukromý. Začalo to tím, že podepsal špatnou smlouvu, která ho velice omezovala v jeho práci. Nespokojenost se promítla i do rodinného života a rozpadlo se mu manželství. Nakonec se opíral o tu samou berličku, jako kdysi jeho otec. Uznání od publika se ale nakonec dočkal. Na filmovém festivalu v Benátkách, kde se promítaly jeho filmy, byl přijat s nadšením. O rok později, ve svých sedmdesáti letech zemřel.